Siebenbürgen, Hermannstadt, Burkhardt Wilhelm Patzoff (1764 - 1780), dat. 1774
Siebenbürgen, Hermannstadt, Johannes Schimmerth (1637-1646)
Siebenbürgen, um 1830
Siebenbürgen, 18. Jh.
Siebenbürgen, um 1680
Klausenburg, Georgius Szathmári, um 1800-1830
Siebenbürgen, Klausenburg, Georgius (György) Szathmari (1800-1830)
Siebenbürgen, Johannes Conrad (1742-1752), um 1745